Blog

Mezunların Mustafa Akkad Genç Sinema Okulu Hocaları Hakkındaki Görüşleri

Mezunlara en sevdikleri hoca soruluyor.

Öğrencilerin o küçük kıvranışlarını gelin birlikte seyredelim. 🙂

“Bence bütün hocalar çok iyi. Herkes çok iyi davranıyor. Herkes çok cana yakın ve samimi.”

“Hocalarımızın bize olan çabaları, yaklaşımları ve samimiyetlerini gördükten sonra onları sevmeyen bir öğrencinin olmadığını düşünüyorum.”

Sevilen hoca

Okulumuzdaki tüm hocalar, kendi alanlarında uzun yıllar çalışmış, uzman ve profesyonel insanlardan oluşmaktadır. Hocalarımızın her biri sinema konusundaki bilgi ve tecrübelerini paylaşmayı ve öğretmeyi kendilerine misyon edinmişlerdir. Hocalarımız; sadece dersleri anlatmakla kalmayıp, her bir talebe ile yakından bir bağ kurarak, onlardaki potansiyeli de açığa çıkartma amacını gütmektedir. Doğal olarak da bu durum, öğrenci ve hoca arasında samimiyet ile temellendirilmiş bir ilişki doğurmaktadır. İşte bu nedenle biz sadece hoca ve öğrencileri değiliz, biz bir “aileyiz.”

“Bana farklı değerler kattığı için, kişiliğimi ortaya çıkarmamda yardımcı oldukları için, onlara ayrı teşekkür ederim.”

Hocalarımız öğrencilere sinemayı öğretme görevini ciddiyetle ve disiplinli bir şekilde yerine getirmekle beraber, sevgi ve saygıyı da aynı özenle öğrencilere aşılamaya çalışırlar. Bizim için her öğrenci; geleceğin yönetmeni, görüntü yönetmeni, senaristi olabilecek kapasitededir. Onların bu yönlerini keşfetmesini sağlamak, içlerindeki yeni ve özgün kişiyi ortaya çıkarmak ama en önemlisi ahlaklı bir sanatçı olmalarını sağlamak okulumuzun ve hocalarımızın temel amaçlarındandır. Umarım siz de ailemize katılır, mezun olduğunuzda bizi bu şekilde güzel sözlerle anarsınız.

Mustafa Akkad Genç Sinema Okulu , , ,
Yazan Genç Sinemacılar

"Fotoğraf gerçektir, sinema ise saniyede yirmi dört kere gerçektir."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *